اطلاعات نخ و نقشه

نخ: الیاف و پشمی است که در بافت فرش و تابلو فرش از آن استفاده می شود

نقشه: شماره هایی است که بیانگر توالی بافت نخ ها هست.

ابزار بافت: ابزاری است که با استفاده از آن فرش بافته می شود و شامل چاقو (قلاب)، سیخ و دفه می باشد.

  • استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه

  •  ارائه جدیدترین، متنوع ترین و زیباترین طرح ها در سایت

  • ارائه بسته کامل ابزار بافت همراه با نخ و نقشه در صورت نیاز مشتری

به دلیل کیفیت پایین نخ کرک، نخ های ارسالی از جنس نخ مرینوس خواهد بود.

دار های تحویلی دارای جنس فلزی هستند و وزن آنها با توجه سایزشان از 7 الی 22 کیلوگرم متغیر است.

سایت، شبکه های اجتماعی ( اینستاگرام و واتساپ) و شماره تلفن دفتر شرکت

بر اساس ترجیح مشتری، سفارش ­ها از طریق پست، باربری بین شهری، سامانه اتوبوسرانی، هواپیما و یا راه آهن تحویل داده خواهند شد.

اقتصادی ترین روش ارسال از طریق راه آهن می باشد ولی امکان ارسال از این طریق برای تمامی شهر های کشور میسر نیست. به همین دلیل ارسال از طریق پست بهترین روش می باشد.


هزینه ارسال نخ و نقشه تابلو فرش رایگان می باشد ولی در صورت سفارش دار چله کشی شده، هزینه ارسال دار بر عهده مشتریان عزیز می باشد.

برای اطلاع از زمان دقیق تحویل سفارش، لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید. لازم به ذکر است که تحویل سفارش ها به آماده بودن موارد سفارش در انبار شرکت بستگی دارد و زمان تحویل میتواند از 48 ساعت الی 10 روز متغیر باشد.

دارها با تمهیدات ویژه ( با استفاده از فوم های ویژه و کارتن های بسته بندی) بسته بندی می شوند تا به صورت صحیح و سالم بدست مشتریان عزیز برسد.

به دلیل اینکه نخ های مورد نیاز برای بافت توسط مجموعه پارسین فرش به طور دقیق محاسبه شده وهمچنین مقداری اضافی از نخ ها برای خطاهای احتمالی پیش بینی گردیده است، امکان اتمام نخ ها در حین بافت وجود ندارد. درحالتی که نخ ها به دلیل استفاده نادرست و بیش از اندازه در حین بافت تمام شوند، مشتریان عزیز می توانند با پرداخت هزینه، نخ های تمام شده را سفارش دهند.

رنگ های مورد استفاده توسط بخش رنگرزی مجموعه پارسین فرش، دارای با کیفیت ترین مواد موجود در بازار بوده و امکان از دست دادن کیفیت و رنگ آنها وجود نخواهد داشت.

منظور از گلیم ابتدا رد کردن پود ضخیم از میان تار سپس رد کردن پود نازک است و تکرار این عمل موجب ایجاد گلیم می شود.گلیم زنی را در می توان هم  در ابتدا و هم انتهای فرش انجام داد.

در مرحله اول پود های ضخیم که در هررج به دار وصل شده است را برش دهید در مرحله بعدی نصف چله های قسمت فوقانی دار و سپس چله های قسمت تحتانی دار و در انتها نیمه باقی مانده چله های قسمت فوقانی را با وسیله ای مانند قیچی برش دهید.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر میتوانید به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.