وبلاگ تابلو فرش, وبلاگ فرش

نقشه خوان صوتی و 7 مزیت استفاده از آن در قالیبافی

آموزش نقشه خوان صوتی فرش

در این مقاله قصد داریم خدمت شما عزیزان نقشه خوان صوتی را به طور دقیق و کامل معرفی کرده و مزایای استفاده از آن در قالیبافی را خدمت شما بیان کنیم.

 

فرض کنید میخواهید مطلبی را از جایی بر روی کاغذ بنویسید. در این شرایط دو حالت وجود دارد یا خودتان بخش بخش به آن مطلب نگاه می کنید و بر روی کاغذ می نویسید و یا اینکه از یک نفر می خواهید آن مطلب را برای شما بخواند و شما بر روی کاغذ بنویسید. در کدام حالت دقت و سرعت شما بیشتر خواهد بود؟

 

صد در صد در حالتی که یک نفر مطلب را برای شما می خواند زیرا در این حالت شما تمرکزتان بر روی شنیدن و نوشتن مطلب بر روی کاغذ است و همچنین نیاز به حفظ کردن آن بخش نیست که همین عامل سبب میشود دقت شما بالاتر برود و همچنین به دلیل حذف زمان نگاه کردن شما به آن مطلب، سرعت شما در نوشتن نیز افزایش می یابد.

 

همین اتفاق در قالیبافی نیز اتفاق می افتد. نقشه کامپیوتری در واقع همان مطلبی است که میخواهیم آنرا بنویسیم و فرش یا تابلوفرش همان کاغذی است که می خواهیم مطلب را بر روی آن بنویسیم. نقشه خوان صوتی هم نقش همان فردی که مطلب را میخواند انجام میدهند.

 

نقشه خوان صوتی اپلیکیشنی هست که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و رج به رج نقشه کامپیوتری را برای شما می خواند.

 

نقشه خوان صوتی اندروید

 

مزایای استفاده از نقشه خوان صوتی

 

1- کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان از طریق حذف نقشه های کامپیوتری کاغذی.

 

2- افزایش سرعت بافت بدلیل حذف زمان نگاه کردن به نقشه کامپیوتری کاغذی.

 

3- افزایش دقت در بافت و جلوگیری از غلط بافی زیرا ممکن است پس از خواند نقشه شماره گره یا شماره رنگ از یادتان برود.

 

4- جلوگیری از گردن درد. در این روش دیگه گردن برای خواندن نقشه بالا و برای بافتن پایین نمی آید و گردن حالت ثابتی دارد که البته باید هر نیم ساعت نرمش برای جلوگیری از انقباض عضله های گردن انجام شود.

 

5- عدم نیاز به نفر دوم برای نقشه خوانی. در فرش های زیرپایی که نقشه فرش نسبت به محور عبوری از مرکز متقارن است دو نفر از دو گوشه بافت فرش را شروع می کنند و یکی از آن ها نقشه را میخواند و میبافد و نفر دوم هم به نفر اول گوش میکند و میبافد که البته از ادبیات خاصی هم برای انتقال تعداد گره و نوع رنگ مورد استفاده، استفاده می کنند. در نقشه های صوتی نیاز به نفری که نقشه را میخواند حذف می شود.

 

6- پیدا کردن رنگ گره باقی مانده. برای پیدا کردن رنگ گره باقی مانده در نقشه های کامپیوتری کاغذی باید شما، شماره گره تمام رنگ ها را زیر و رو کنید تا به آن شماره گره برسید ولی نقشه های صوتی با وارد کردن شماره رج و گره، شماره رنگ را به شما اعلام میکند.

 

7- جلوگیری از آستیگمات شدن چشم های شما. نقشه های کامپیوتری کاغذی بصورت سیاه سفید هستند که زیاد نگاه کردن به چیزهایی که سیاه و سفید هستند یاعث ایجاد آستیگمات در چشم می شود.

 

 

نحوه کار نقشه خوان صوتی به این ترتیب است که اول شماره رج بعد شماره رنگ و بعد شماره گره هایی که با آن رنگ باید بافته شوند را برای شما می خواند. شما میتوانید سرعت خواندن نقشه را کم یا زیاد کنید و یا تنظیم کنید که از فلان رج یا فلان شماره رنگ شروع به خواندن بکند. همچنین همانطوری که در بالا گفته شد با وارد کردن شماره رج و شماره گره میتوانید شماره رنگ را از نقشه خوان دریافت کنید.

 

و نکته آخر قابل ذکر اینست که مجموعه پارسین فرش دارای نقشه خوان صوتی انحصاری برای خود می باشد و تمامی طرح های مجموعه پارسین فرش دارای نقشه های صوتی است که همراه با بسته های نخ و نقشه برای شما عزیزان ارسال می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

برای مشاوره و راهنمایی در واتساپ لطفا اینجا کلیک کنید.

 

شماره تلفن مشاوره: 09104868680 – 04132310229

(برای تماس در حالت موبایل روی شماره ها کلیک فرمایید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *