وبلاگ تابلو فرش, وبلاگ فرش, وبلاگ نخ و نقشه

آموزش نحوه استفاده از نقشه خوان صوتی

آموزش نقشه خوان صوتی

امروزه تکنولوژی یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه مردم شده است و می توان اثر و رد پای آن را در هر شغل و حرفه ای مشاهده کرد. شغل های مختلف با توجه به نیازهای خود از تکنولوژی بهره های مختلفی برده اند. قالیبافی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در زمینه های مختلف از تکنولوژی استفاده شده است. یکی از این موارد، برنامه های کاربردی که بر روی گوشی نصب می شوند، است. از این برنامه ها می توان به نقشه خوان صوتی اشاره کرد که در ادامه به بررسی مفصل این اپلیکیشن بسیار کاربردی می پردازیم و با مزایای خارق العاده استفاده از آن در حین بافت آشنا خواهیم شد.

 

 

نقشه خوان صوتی

همانطور که گفته شد نقشه خوان صوتی در واقع یک اپلیکیشن (برنامه) است که بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و وظیفه آن تبدیل نقشه کامپیوتری کاغذی به صوت می باشد. در واقع با استفاده از نقشه خوان صوتی شما یک همراه در حین قالیبافی دارید که برای شما نقشه را می خواند که این همراه همان تلفن همراه شماست.

 

نحوه استخراج نقشه خوان صوتی

نقشه خوان صوتی توسط نرم افزار های خاص کامپیوتری استخراج می شود. این نرم افزار ها فایل طراحی شده طرح مورد نظر را بعنوان ورودی دریافت می کند و فایل خروجی این نرم افزار بعنوان فایل ورودی برای اپلیکیشن نقشه خوان صوتی استفاده می گردد.

 

مزایای استفاده از نقشه خوان صوتی

 

در مقاله 7 مزیت نقشه خوان صوتی بصورت کامل و مفصل به تشریح مزایای این اپلیکیشن پرداخته ایم. اگر بخواهیم بصورت تیتر وار این مزایا را ذکر کنیم بصورت زیر است:

 

 • کمک به حفظ محیط زیست
 • افزایش سرعت بافت
 • افزایش دقت بافت
 • جلوگیری از گردن درد
 • عدم نیاز به نفر دوم برای خواندن نقشه
 • پیدا کردن رنگ گره باقی مانده
 • جلوگیری از آستیگمات شدن چشم

نحوه نصب و استفاده از نقشه خوان صوتی مجموعه پارسین فرش

 

برای نصب و راه اندازی اپلیکیشن نقشه خوان صوتی از طرف مجموعه پارسین فرش برای شما چهار فایل از طریق تلگرام ارسال می شود که دو مورد از این فایل ها، فایل PDF آموزش نصب و آموزش استفاده از این اپلیکیشن است و دو مورد دیگر، یکی فایل نصبی اپلیکیشن و دیگری فایل ورودی برای اپلیکیشن نقشه خوان صوتی می باشد.

 

در ابتدا فایل نصبی با پسوند apk را دانلود و مانند نصب سایر اپلیکیشن ها، آن را بر روی گوشی خود نصب می نمایید. سپس فایل با پسوند zip که همان فایل ورودی برای اپلیکیشن نقشه خوان است را دانلود کرده و با ضربه زدن بر روی سه نقطه سمت راست بالای این فایل، گزینه ذخیره در دانلود ها یا Save to downloads رو انتخاب می کنیم. این فایل از طریق یک نرم افزار کامپیوتری خاص بر اساس طرحی که توسط مشتریان سفارش داده شده است، استخراج می شود.

 

در این مرحله وارد اپلیکیشن می شویم و بر روی گزینه شروع بافت ضربه می زنیم. در مرحله بعدی اولین کاری که باید انجام شود بارگذاری فایل ورودی می باشد برای این کار در این صفحه بر روی دکمه تنظیمات زده و در صفحه بعدی باز کردن فایل را انتخاب می کنیم سپس از منوی باز شده وارد پوشه دانلود ها یا Downloads شده و فایل ورودی که برای از طریق تلگرام برایمان ارسال شده است را جستجو و انتخاب می کنیم. اکنون فایل طرح مورد نظر بر روی اپلیکیشن بارگذاری شده و آماده استفاده است. دکمه بازگشت را لمس می کنیم تا به صفحه اصلی اپلیکیشن بازگردیم.

 

برای درک هر چه بیشتر شما عزیزان صفحه اصلی اپلیکیشن به صورت زیر شماره گذاری شده است و در ادامه به بررسی هر یک از این قسمت ها می پردازیم:

 

قسمت های مختلف اپلیکیشن نقشه خوان صوتی

 

نقشه خوان صوتی

نرم افزار نقشه خوان صوتی

 

قسمت یک:

در این قسمت نام و اندازه طرح را مشاهده می فرمایید.

 

قسمت دوم:

این قسمت برای تعیین سرعت خواندن نقشه استفاده می شود که نشانگر فاصله زمانی بین خواندن دو شماره گره است. شما می توانید با توجه به سرعت بافتی که دارید این فاصله زمانی را کاهش یا افزایش دهید.

 

قسمت سوم:

توقف بعد از هر لای یعنی وقتی یک لای خوانده شد و به اتمام رسید منتظر می شود تا شما دوباره دکمه شروع را بزنید تا لای بعدی را شروع کند.

 

توقف بعد از رنگ و تعداد یعنی بعد از اعلام شماره رنگ و تعداد صبر می کند که شما رنگ مورد نظر را پیدا کنید و با توجه به تعداد گره مقدار مناسب برا بافت را از این رنگ جدا نمایید. سپس شما با لمس دکمه ادامه می توانید شماره گره ها را داشته باشید.

 

روشن ماندن صفحه یعنی در حین استفاده از اپلیکیشن صفحه موبایلتان روشن بماند یا خیر.

 

قسمت چهارم:

این قسمت به ترتیب از راست به چپ نشانگر شماره رج، شماره رنگ و شماره گره می باشد.

 

قسمت پنجم:

 

دکمه عقب:

با دکمه عقب می توانید یک مرحله به عقب بازگشته و دوباره ادامه دهید. البته برای فعال شدن این دکمه باید ابتدا دکمه توقف را بزنید و سپس از این دکمه استفاده نمایید.

 

دکمه تنظیمات:

با لمس کردن این دکمه وارد یک صفحه دیگر می شوید که برای توضیح آسان تر، این قسمت نیز با شماره های مختلف قسمت بندی شده و در ادامه به تشریح هر یک می پردازیم.

 

دانلود نقشه خوان صوتی

نقشه خوان صوتی

قسمت اول:

در این قسمت می توانید زبان و جنسیت خواننده نقشه را انتخاب نمایید. در این اپلیکیشن زبان های ترکی و فارسی و صدای آقا و خانم در دسترس می باشد.

 

قسمت دوم:

همانگونه قبلا گفته شد از این قسمت برای بارگذاری فایل ورودی نقشه خوان صوتی استفاده می شود.

 

قسمت سوم: پرش به رج

با این گزینه می توانید به شماره رج و شماره رنگ دلخواهتان بروید و خواندن نقشه را از آنجا شروع نمایید. دو نکته مهم در این قسمت وجود دارد. نکته اول حتما باید صفحه کلید هنگام وارد کردن اعداد در حالت انگلیسی باشد و نکته دوم اگر می خواهید اپلیکیشن از ابتدای رج مورد نظر شروع به خواندن کند باید شماره رنگ را صفر وارد نمایید.

 

قسمت چهارم:

در این قسمت شما میت وانید با وارد کردن شماره رج و شماره گره، شماره رنگ گره باقیمانده را از اپلیکیشن بخواهید. برای این کار شماره رج و شماره گره را وارد مینمایید و سپس دکمه گره مانده را لمس می نمایید و اپلیکیشن شماره رنگ را برای شما می خواند.

 

نکات مهم استفاده از نقشه خوان صوتی

 

نکته اول:

فایل ورودی هر اپلیکیشن نقشه خوان مخصوص به همان اپلیکیشن می باشد. یعنی فایل ورودی یک اپلیکیشن خاص را نمی توان در تمامی اپلیکیشن ها استفاده کرد. پس موقع خرید نخ و نقشه، از شرکت مورد نظر درخواست اپلیکیشن نقشه خوان صوتی و فایل ورودی مخصوص آن اپلیکیشن را داشته باشید.

 

نکته دوم:

در صورت زنگ خوردن گوشی هنگام استفاده از نقشه خوان صوتی، اپلیکیشن بصورت اتوماتیک متوقف می شود و بعد از اتمام مکالمه می توانید با زدن دکمه ادامه به بافت خود ادامه دهید.

مجموعه پارسین فرش در کنار همه ی بسته های نخ و نقشه خود اپلیکیشن نقشه خوان صوتی و فایل ورودی مخصوص آن طرح را به صورت رایگان در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد تا این عزیزان از مزایای قابل توجه این اپلیکیشن بسیار کاربردی نهایت استفاده را ببرند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره و راهنمایی در واتساپ لطفا اینجا کلیک کنید.

شماره تلفن مشاوره: 09104868680 – 04132310229

(برای تماس در حالت موبایل روی شماره ها کلیک فرمایید)

2 نظر در “آموزش نحوه استفاده از نقشه خوان صوتی

 1. هاله گفت:

  سلام من نخ و نقشه رو خریداری کردم اما فایل صوتی رو بهم ندادن.روشی هست که بتونم فایل رو بخرم یا بگیرم؟

  1. پارسین فرش گفت:

   سلام خدمت شما همراه عزیز. اگر نخ و نقشه رو از مجموعه پارسین فرش تهیه فرمودین، نخ و نقشه براتون رایگان تحویل داده میشه اگر از سایر شرکت ها نخ و نقشه رو خریداری کردید با پشتیبانی شرکت به شماره 09104868680 و 04132310229 تماس بگیرین تا کارشناسان شرکت شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *