وبلاگ تابلو فرش, وبلاگ نخ و نقشه

راهنمایی خرید نخ و نقشه و تابلو فرش

راهنمای خریئ نخ و نقشه تابلو فرش

یکی  از سوالات و دغدغه های همیشگی! خریداران نخ و نقشه تابلو فرش و حتی خود تابلو فرش این موضوع بوده است که بر اساس چه معیار ها و فاکتور هایی نوع و طرح نخ و نقشه و تابلو فرش را انتخاب نمایند. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل و جامع و در عین کاملا خلاصه معیار هایی را خدمت شما معرفی نماییم تا در هنگام خرید و انتخاب نخ و نقشه و تابلو فرش با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهید.

 

معیار های خرید نخ و نقشه و تابلو فرش

 

1- طرح نخ و نقشه

می توان گفت یکی از مهمترین و اصلی ترین نکته در هنگام خرید نخ و نقشه و تابلو فرش ظاهر و یا همان طرح آن است. طرح نخ و نقشه و تابلو فرش می تواند شامل دسته بندی های متفاوتی باشد. اصلی ترین دسته بندی طرح های نخ و نقشه و تابلو فرش عبارتند از:

1-  طرح گل و گلدان

2-  طرح مناظر طبیعی

3- طرح مجلسی و فرانسوی

4- طرح تندیس ( مجسمه)

5- طرح مذهبی و مکان های مقدس

6- طرح چهره

7- طرح ایرانی

8- طرح  مینیاتور

9- طرح حیوانات

10- طرح قالیچه و زیرپایی

 

انتخاب از بین طرح های بالا بیشتر به سلیقه و ذائقه هر فرد بستگی دارد و خریداران تابلو فرش باید توجه داشته باشند که تابلو فرش را در کجا نصب خواهند نمود و طرح تابلو فرش باید متناسب با فضای مورد استفاده و نوع دکوراسیون آن ها باشد. خریداران نخ و نقشه هم در صورتی که بعد از بافت آن قصد دارند تابلو فرش را به فروش برسانند، باید دقت داشته باشند که بعضی از طرح های نخ و نقشه مانند طرح های مجلسی و فرانسوی معمولا پر فروش تر از بقیه هستند و در بازار راحت تر از بقیه طرح ها خرید و فروش می شوند.

 

2- تعداد رنگ

 

حتما خودتان متوجه این موضع شده اید که هرچه قدر تعداد رنگ یک تابلو فرش بیشتر باشد، آن تابلو فرش به واقعیت نزدیک تر است. تعداد رنگ یکی از پارامتر های بسیار مهم در انتخاب نخ و نقشه و تابلو فرش است. تعداد رنگ بسیار پایین موجب بی روحی و غیر واقعی نشان داده شدن تابلو فرش شده و از طرفی تعداد رنگ بسیار بالا هم دشواری های بافت را افزایش می دهد.

 

3- تعداد رنگ ابریشم

 

در نخ های مورد استفاده در تابلو فرش معمولا از ترکیب نخ مرینوس و نخ ابریشمی استفاده می شود. نخ ابریشم قیمت بسیار بالایی داشته و از طرفی جنس بسیار با کیفیت و درخشانی دارد. استفاده از نخ ابریشم در تابلو فرش موجب زیبایی و درخشندگی ظاهری و در نتیجه بالا رفتن ارزش تابلو فرش می شود. تابلو فرش های تمام ابریشم ارزش بسیار بسیار بالایی داشته و نمی توان بر روی آن ها قیمت گذاشت. بنابرین در هنگام خرید تابلو فرش و نخ و نقشه دقت کنید که تعداد رنگ های ابریشم آن بالا باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که متاسفانه برخی فروشندگان نخ و نقشه، با قرار دادن تعداد رنگ ابریشم زیاد سعی در فریب خریداران دارند. این فروشندگان از ابریشم های بی کیفیت و یا ابریشم مصنوعی درجه چندم که قیمت بسیار نازلی دارد استفاده می کنند و به همین دلیل تعداد رنگ ابریشم طرح های آن ها معمولا زیاد است. شرکت پارسین فرش متعهد است که بهترین نوع نخ ابریشم را با قیمت و تعداد مناسب در اختیار خریداران عزیز قرار خواهد داد.

 

4- ابعاد ( تعداد لای و رج)

 

تابلو فرش ها در اندازه های مختلفی بافته می شوند و خریداران تابلو فرش باید با توجه به مکان و فضای خودشان اندازه تابلو فرش را انتخاب نمایند. تابلو فرش های بزرگ در مکان های کوچک زیبایی خودشان را نشان نمی دهند و همچنین تابلو فرش های کوچک نیز در محل های بزرگ به چشم نخواهند آمد. خریداران نخ و نقشه هم باید در هنگام خرید به این نکته توجه کنند که ابعاد دار آن چقدر است و متناسب با آن اقدام به خرید نمایند.

 

5- رجشمار

رجشمار یکی دیگر از ویژگی های مهم تابلو فرش است. رجشمار در واقع تراکم تعداد گره های تابلو فرش را نشان می دهد و اگر تعداد رجشمار پایین باشد از زیبایی تابلو فرش کاسته می شود و ارزش آن نیز کمتر خواهد بود. رجشمار 50 برای تابلو فرش ها معمولا مناسب می باشد.

 

6- قیمت

 

قیمت یک محصول مهمترین پارامتر خرید یک محصول است. وجود قیمت های متفاوت در بازار و همچنین فروشگاه های اینترنتی می تواند برای خریداران مبهم و گیج کننده باشد. در مورد تابلو فرش پارامتر هایی مانند تعداد رنگ ابریشم، دقت در بافت، نوع جنس چله، ابعاد و طرح در قیمت تاثیر گذار باشد.

 

در مورد نخ و نقشه موضوع کمی پیچیده تر است. بعضی از فروشندگان قیمت های بسیار پایین و بعضی قیمت های بسیار بالایی ارایه می دهند. فروشندگانی که با قیمت های بسیار پایین محصولات خود را به فروش می رسانند معمولا از نخ های بسیار بی کیفیت استفاده می کنند و رنگرزی آن ها نیز با دقت بسیار پایینی انجام می شود. این موارد در ابتدای بافت خودشان را معولا نشان نمی دهند اما پس از پایان بافت تابلو فرش دیده می شود که ظاهر تابلو فرش با طرح (عکس) آن زمین تا آسمان! تفاوت دارد و چون ظاهر تابلو فرش ایراد دار شده است متاسفانه بافنده عزیز در فروش آن به مشکل خواهد خورد. برخی دیگر از فروشندگان با ارایه قیمت های بسیار بالا سعی در تلقین این موضوع به خریدار دارند که کیفیت محصولات آن ها بالا است. اما متاسفانه این فروشندگان معمولا با اعطای نمایندگی و ایجاد واسطه گری (دلالی) قیمت های خود را بالا برده اند و نمایندگان و واسطه های آن ها گاهی تا 40 درصد از واسطه گری سود می کنند! و متاسفانه در این میان خریداران واقعی دچار ضرر و زیان می شوند و نخ و نقشه را با قیمت بسیار گزاف خریداری می کنند.

 

شرکت پارسین فرش در جهت حمایت از خریداران عزیز، محصولات خود را بدون واسطه به فروش می رساند تا خریداران عزیز این محصولات را با قیمت بسیار مناسبی تهیه نمایند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره و راهنمایی در واتساپ لطفا اینجا کلیک کنید.

شماره تلفن مشاوره خرید: 09104868680 – 04132310229

(برای تماس در حالت موبایل روی شماره ها کلیک فرمایید)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *