وبلاگ نخ و نقشه

بسته نخ و نقشه تابلو فرش شامل چه چیز هایی است؟

بسته نخ و نقشه کامل شامل چه چیز هایی است؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های عزیزانی که مشغول بافت تابلو فرش هستند، خرید بسته نخ و نقشه تابلو فرش ای است که در عین دارا بودن کیفیت مناسب نخ و رنگرزی، تمامی نیازهاشان را نیز برطرف نماید. از جمله این نیاز ها می توان به نخ چله، پود ضخیم و نازک و … اشاره کرد.

 

مجموعه پارسین فرش با نیازسنجی و ارتباط نزدیکی که با عزیزان بافنده دارد، دغدغه های این عزیزان را شنیده و اقدام به طراحی یک بسته نخ و نقشه تابلو فرش کرده است که با اطمینان می توان گفت تمامی نیازهای یک بافنده را در حین بافت پوشش می دهد. در ادامه مقاله به بررسی جز به جز بسته نخ و نقشه مجموعه پارسین فرش می پردازیم.

 

بسته نخ  نقشه ارایه شده توسط مجموعه حاوی موارد زیر می باشد:

 

 1. چله پنبه

چله پنبه های مجموعه پارسین فرش از شرکت خاور اصل تهیه می شوند و 9 لا می باشند.

 

چله پنبه تابلو فرش

عکس چله پنبه

 

 1. پود ضخیم

در بسته های نخ و نقشه مجموعه از پود ضخیم 18 لا استفاده می شود. البته پود ضخیم تعداد لا های مختلفی دارد ولی بدلیل اینکه برای رجشمار 50 رج، پود ضخیم 18 لا مناسب است از این نوع پود ضخیم در بسته های نخ و نقشه مجموعه استفاده می شود.

 

پود ضخیم تابلو فرش

عکس پود ضخیم

 

 1. پود نازک

   

  پود نازک تابلو فرش

  عکس پود نازک

   

 2. شناسنامه و جعبه رنگ طرح

 

این برگه از دو قسمت اصلی تشکیل شده که قسمت بالایی شامل عکس طرح و مشخصات طرح می باشد و قسمت پایینی جعبه رنگ طرح است. کاربرد جعبه رنگی که همراه طرح ارسال می شود برای کنترل کیفیت رنگرزی می باشد که به زودی در یک مقاله بطور مفصل به این بحث می پردازیم.

 

شناسنامه و جعبه رنگ طرح

بسته نخ و نقشه پارسین فرش

 

 

 1. فاکتور و ضمانت نامه

در داخل برگه فاکتور تمامی مشخصات فرستنده و گیرنده و همچنین نام و کد و قیمت طرح ذکر می شود. تهعد ضمانت کیفیت کالا نیز در این برگه آورده شده است تا خیال شما از بابت کیفیت کالایی که ارسال می شود راحت باشد. در انتها نیز فاکتور توسط مدیر مجموعه مهر و امضا می شود.

 

 1. تراکت تبلیغاتی

در تراکت تبلیغاتی سایر خدمات مجموعه ذکر شده که در صورت نیاز، شما عزیزان می توانید از این خدمات استفاده کنید.

تراکت تبلیغاتی

تراکت تبلیغاتی

 

 1. نقشه کامپیوتری و نقشه خوان صوتی

نقشه کامپیوتری بصورت چاپ شده برای عزیزان ارسال می شود. برای عزیزانی که خواندن نقشه کامپیوتری بلد نیستند، یا می توانند با مطالعه مقاله خواندن نقشه کامپیوتری را یاد بگیرند یا سفارش نقشه شطرنجی طرح را به مجموعه بدهند.

برای آن دسته از بافنده های عزیزی که می خواهند سرعت و دقت بافت بالایی داشته باشند، نقشه خوان صوتی بصورت رایگان همراه بسته نخ و نقشه ارسال می شود. برای آشنایی با مزایا و نحوه استفاده از نقشه خوان صوتی می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید:

 

نقشه خوان صوتی و 7 مزیت استفاده از آن در قالیبافی

 1. نخ های مرینوس و ابریشم

مهم ترین بخش هر بسته نخ و نقشه کیفیت نخ مرینوس و نخ ابریشم آن بسته نخ و نقشه تابلو فرش است. زیرا کیفیت بعد از بافت تابلوفرش تا حد زیادی به کیفیت نخ و رنگرزی آن بستگی دارد و این مورد دغدغه بسیاری از بافنده های عزیز می باشد.

 

نخ و نقشه تابلو فرش

نخ ابریشم و مرینوس

 

در مورد نخ های تابلوفرش میتوان دو مورد اساسی را مورد بررسی قرار داد:

 

 اول کیفیت جنس خود نخ

 دوم: کیفیت رنگرزی نخ که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

 

جنس نخ:

 

جنس نخ تابلوفرش از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر کیفیت بعد از بافت می باشد و استفاده از نخ بی کیفیت در بافت عملا مساوی است با دور انداختن پول و زمان و زحمتی که برای تابلو فرش گذاشته می شود. حال که از اهمیت تاثیر کیفیت نخ بر نتیجه آگاه شدیم این سوال پیش می آید که نخ با کیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

نخ با کیفیت باید مقاومت مورد نیاز را داشته باشد و پرز ندهد، رنگ پذیری بالایی داشته باشد و بعد از رنگرزی رنگ پس ندهد (البته این دو به مواد اولیه رنگرزی و مهارت رنگرز هم بستگی دارد). از نشانه های دیگر نخ با کیفیت، براقیت مناسب آن است.

 

در بین نخ های مرینوس موجود در بازار نخ کره هم کیفیت بالا و قیمت بالا دارد و مرغوب ترین نخ بازار بحساب می آید. پس از آن نخ های مرینوس آذر نخ، آذر سبز و آذر برف هستند که همگی برای یک شرکت می باشند و کیفیت یکسانی دارند.

 

نخ مرینوس مورد استفاده مجموعه پاسین فرش نخ نمره 17 آذر نخ می باشد که مقاومت، رنگ پذیری و براقیت بالایی دارد و تابلوفرش های بافته شده از این نخ بسیار زیبا و براق در می آیند.

 

در مورد نخ  ابریشم هم باید گفت که متاسفانه بعضی از شرکت ها اقدام به استفاده از نخ ابریشم مصنوعی می کنند. برای تشخیص نخ ابریشم مصنوعی از طبیعی می توانید از مقاله نخ ابریشم و کاربرد آن در فرش و تابلو فرش استفاده نمایید. نخ ابریشم مورد استفاده مجموعه پارسین فرش، نخ ابریشم طبیعی شرکت شکوفه می باشد که کیفیت و براقیت مثال زدنی دارد.

کیفیت رنگرزی نخ:

 

در مورد کیفیت رنگرزی می توان دو عامل را بررسی کرد. کیفیت مواد اولیه رنگرزی و مهارت شخص رنگرز.

مجموعه پارسین فرش برای رنگرزی نخ های بسته های نخ و نقشه خود از مرغوب ترین مواد اولیه استفاده می کند که این مورد باعث می شود که رنگ نخ در طول زمان از بین نرود و همچنین رنگی براق و درخشنده ایجاد شود. رنگرز اختصاصی مجموعه پارسین فرش دارای سابقه و تجربه 20 ساله در زمینه رنگرزی می باشد که همین عامل سبب می شود که رنگ نخ ها با رنگ جعبه رنگی طرح یکسان رنگرزی شود.

دلیل اهمیت این مورد آن جاست که اگر رنگ نخ ها با جعبه رنگی طرح یکسان نباشد، طرحی که بعد از بافت بر روی تابلو فرش ایجاد می شود با طرح اولیه یکسان نخواهد بود  و در نتیجه تابلو فرش بافته شده هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 

مجموعه پارسین فرش سعی دارد با ارایه بسته های نخ و نقشه تابلو فرش با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب، محصولی در خور شما عزیزان ارائه دهد که تمامی نیاز های شما را در حین بافت مرتفع می کند.

 

 

مخاطبین عزیز می توانند برای دریافت مشاوره با تماس بگیرند و یا در واتس آپ با پشتیبانی مجموعه در تماس باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از این مقاله و بسته نخ و نقشه پارسین فرش با ما تماس بگیرید.( اینجا کلیک نماییید)

برای مشاوره و راهنمایی در واتساپ لطفا اینجا کلیک کنید.

شماره تلفن مشاوره: 09104868680 – 04132310229

(برای تماس با ما، در گوشی موبایل خودتان روی شماره ها ضربه بزنید)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *